יעוץ ואיבחון

"שינוי הוא הקבוע היחידי"

כולנו חיים בעולם דינמי, המצוי בתנועה מתמדת - בחשיבה, בעשייה, בתכנון, בקביעת יעדים חדשים, בהגבהת רף התפוקות, בחלומות על העתיד.

מעגל העבודה הגלובלי, ובתוכו - ענקי ייצור, ארגוני שירות, קמעונאים, מנהלים, עובדים, צרכנים ושאר השותפים למעגל - הם חלק בלתי נפרד מסחרחרת השינויים הזו, שאינה יודעת שובע.

כיצד יוצרים אווירה של שינוי מתמיד? איך מחדשים כל הזמן? האם יש כלים וכללים אותם ניתן ללמוד על מנת לשרוד בעולם תחרותי שכזה? כדי לא לשקוט על השמרים, כדי לא להיעלם, כדי להוביל, להצטיין, להצליח,

עולם העסקים של היום מחייב דינמיות, מהירות תגובה ומצד שני יציבות.

על ידי פיתוח סביבת עבודה אשר בה העובדים פועלים מתוך השראה, מימוש עצמי, מוטיבציה ומחויבות לעבודתם, ניתן להשיג את מטרות הארגון ולהביא לצמיחה ואפקטיביות אישית וארגונית.


תהליך הייעוץ הארגוני, נותן מענה לתמורות, השינויים וההתפתחויות הללו

 תהליך הייעוץ הנו דו שלבי וכולל:

• אבחון כלל הארגון 

  • קביעת יעדי שינוי והטמעתם

במהלך האבחון נבחנות כל הפלטפורמות הארגוניות : חזון, יעדים, מבנה ארגוני, אסטרטגיה, תהליכי עבודה, תרבות ניהולית, תרבות עבודה והצבר ההון האנושי.

מטרתו של האבחון, לספק לקברניטי הארגון "מפה אבחונית" = תמונת מצב עדכנית ומפורטת, באשר לתחומי החוזק והעצמה של הארגון אותם יש לשמר ולטפח, אל מול התחומים טעוני השיפור, בהם יש צורך להשקיע, לחזק ולשפר, מעין שיקוף הפער בין "מצוי" מול "רצוי".

בתום האבחון, מוגדרים ביחד יעדים לשינוי, כאלו שיובילו לצמיחה, התפתחות והתייעלות של הארגון ויסייעו בידיו להצליח ולגדול

תהליכי שינוי באשר הם, נתפסים פעמים רבות, כמאיימים ומסוכנים והשותפים להם, חווים במהלכם תחושות לא פשוטות של חרדה, חוסר יציבות, עמימות, קשיי קבלה ואי יכולת לראות את ההזדמנות הגדולה שמביא אתו השינוי לצמיחה עתידית ולכן, יש חשיבות רבה בהכנה, הטמעה וליווי תהליכים אלו, על מנת שיוכלו להשיג את המיטב והמרב.

אני בתהליך - 

מקומי הוא להכין, לתמוך וללוות את ההנהלה, הצוות והעובדים לכל אורך הטמעת תהליכי השינוי. להוות "מקום בטוח" בו ניתן להפיג חששות, להציף בעיות ותסכולים, לאתר פתרונות למצבים בלתי צפויים, להקנות כלים להתמודדות במצבי מתח ומשבר, לסייע בלמידת טכניקות טיפול בהתנגדויות ועוד...

תהליך הייעוץ הארגוני הוא מסע משותף, של ההנהלה, העובדים ושלי, במהלכו אנו לומדים אחד את מציאותו של האחר, את מכלול הערכים והאמונות המניעים את הפרט והארגון, את החזון והחלומות של כל אחד וגם של הביחד. מסע לא פשוט המתנהל מתוך אמון, שיתוף,שקיפות ורגישות לכל אדם.

בכוחות מאוחדים, בסבלנות, בנחישות, מתוך דבקות במטרה, שמירה על אופטימיות ויצירתיות ובקצב המתאים לכולם, ניתן להגשים את החזון המבוקש.


SIMBLAWebsite Builder