אימון הורים

הורות, היא אחד התפקידים המרכזיים בחיי רוב בני האדם. במסגרת תפקיד זה אנו הופכים אחראים על חייו של יציר אנוש אחר ונפרד מאתנו, מופקדים על שלומו, בטחונו, אושרו ורווחתו. באמצעותנו, לומדים הילדים הן במילים והן במעשים ובדוגמא אישית - ערכיי חיים, הבחנה בין טוב לרע, השתלבות בחברה ועוד ועוד. אל התפקיד המשמעותי הזה, אנו נכנסים ללא "חוברת הפעלה" ומבלי לקבל הכשרה וליווי, מעבר למודל ההורות שפגשנו בבית הורינו.

הורות כשלעצמה היא אתגר גדול, אך אין ספק כי הורות למתבגרים, מעמידה בפנינו דילמות, התמודדויות ואתגרים מורכבים אף יותר. אינספור מילים, תיאוריות, עצות ומודלים נבנו כדי לתאר, להסביר ולהתמודד עם התהליכים המתרחשים במהלך שנות ההתבגרות הסוערות בהן מעמדנו כהורים שהיה יציב, בטוח ומעוגן מתערער באחת, האמירה ההורית "מאבדת גובה" ומוטלת בספק מידי. הקשר בין הורים לילדים, שעד לא מזמן היה טוב, נעים וזורם, הופך לרווי קונפליקטים, התנגדויות, כעסים, אכזבות והיעלבויות הדדיות. התקשורת נעשית רצופת תקלות, אי-הבנות ומתסכלת, עד כי לעיתים נדמה שהורים ומתבגרים מדברים בשתי שפות שונות.

לאור הקשיים המאפיינים הורות למתבגרים בעידן החדש, התפתחו מסלולים שונים על מנת לסייע להורים למצוא דרכים חדשים דרכן יוכלו להיפגש מחדש עם ילדיהם המתבגרים. אחת מהאופציות היא: "אימון הורים" - תהליך מגדל ומעצים, המעניק להורה הזדמנות להתחיל מסע של הכרות ולמידה עצמית, דיוק וחידוד ערכיו כאדם, והתבוננות מוכוונת על עצמו כהורה. במסגרת התהליך האימוני מתמודד ההורה עם הקולות הרבים בתוך עצמו, מגבש אג'נדה חינוכית וערכית, ומצייר לעצמו חזון לפיו הוא מבקש לפעול כאדם וכהורה, כל זאת, תוך כדי רכישת ידע, מיומנויות וכלים המסייעים בהגשמת החזון.

3.jpg
מכתב תודה.jpg
SIMBLAWebsite Builder